Atrakcje

Przystań Rybacka

Przystań Rybacka znajduje się w Unieściu przy ulicy Rybackiej. Stacjonują tam kolorowe łodzie rybackie, można też zakupić rybę dopiero co złowioną w morzu lub świeżo wędzone węgorze, łososie, halibuty, śledzie i inne ryby.


Parku Wodny w Koszalinie

W strefie rekreacyjnej Parku Wodnego Koszalin znajduje się sześć basenów, z których dwa umiejscowione są w strefie zewnętrznej. Jeden z basenów zewnętrznych otwarty jest przez cały rok!

  • basen pływacki
  • basen do nauki pływania
  • basen dla dzieci
  • basen rekreacyjny wewnętrzny

W części rekreacyjnej można korzystać dodatkowo z: leżanek basenowych, sztucznej rzeki, wodospadów rurowych, gejzerów powietrznych, jacuzzi, ściennych masażerów oraz oczywiście zjeżdżalni wodnych.

ZOBACZ: aquapark koszalin


Ścieżki rowerowe

Z Mielna i Unieścia ścieżką rowerową o długości 13 kilometrów można dojechać do Koszalina. ZOBACZ: www.mojrower.pl


CENTRUM ATRAKCJI WOJSKOWYCH BASTION-PANZER

Sprzęt ten można podziwiać, ale główną atrakcją jest możliwość przejechania się nim po poligonie. Na wojskowych maszynach sprawdzili się "pancerniacy" w różnym wieku, przy tym nie tylko płeć męska, ale i również żeńska.

ZOBACZ: BASTION-PANZER


Ogrody Hortulus

W niedalekiej Dobrzycy znajdują się przepiękne Ogrody Hortulus. Prawdziwa gratka dla osób, które chcą zobaczy piękne rośliny w cudownych aranżacjach. Zwiedzanie Ogrodów Hortulus, poza oczywistym kontaktem z przyrodą, dostarcza doznań natury estetycznej i duchowej.

ZOBACZ: Ogrody Hortulus


Lotnisko w Bagiczu

Dużą popularnością cieszą się loty turystyczno - widokowe samolotem, motolotnią, a także skoki spadochronowe organizowane na terenie miejscowego lotniska w Bagiczu. Na terenie Bagicza organizowanych jest wiele zjazdów motoryzacyjnych oraz militarnych.

ZOBACZ: Lotnisko w Bagiczu


Rejs Katamaranem na Borholm

Statek Jantar przez cały rok prowadzi pasażerską żeglugę międzynarodową pomiędzy polskim portem Kołobrzeg i duńskim portem Nexo na wyspie Bornholm. Nowoczesne wyposażenie zapewnia pasażerom komfort i bezpieczeństwo w każdych warunkach.

Bornholm to harmonijne połączenie natury i kultury. Imponująca jest ilość zabytków. Do najcenniejszych należą jedyne w Skandynawii białe romańskie kościoły z XII wieku w kształcie rotundy, największa warownia północnej Europy – ruiny zamku Hammershus i morska forteca na skalistej wysepce Christianso, położona w odległości około 18 km od Bornholmu.